Hlavní strana >> Pomoc / podpora
 

Pomoc k programu

Manuály:

 

Chyba Access Violation:
V případě, že se objevuje chyba při tisku podacího lístku typu "Access Violation", stáhněte si poslední verzi tohoto programu a nainstalujte, v novějších verzích je tato chyba opravena, upgrade na novou verzi je zdarma a vámi vytvořené soubory či jiná data zůstanou zachovány (provede se upgrade programu).
 

Potřebujete přidat kolonku?
V menu klikněte na Úpravy -> Vložit text (ctrl+t), vložte libovolný text a klikněte na tlačítko "OK", na formulář se vloží nová kolonka, kterou si můžete pak libovolně umístit a upravit. 
 
 
Štítky a jak na ně?
Tisk štítku přímo v programu naprogramován není, byla by tu ale možnost, a to udělat vlastní šablonu, ideální je pokud máte arch samolepících štítků, zvýraznit jejich okraje třeba černyý fixem, pak tento arch nascanovat (nebo podklad vyrobit v nějakém grafickém editoru) a v menu programu zvolíte Soubor - Nová předloha - do podkladu vložíte nascenovaný formulář, nastavíte rozměr, např. formát A4 tedy 210x297, orientace na výšku a potvrdíte ok. Vznikne tak nový prazdný formulář s podkladem.

Nyní můžete přidat kolonky a to pomocí ikonky Vložit text v hlavní nabídce, kolonky-políčka rozmístěte pak pro každý štítek tam, kde budete chtít vyplňovat nějaký údaj, např. pro jeden štítek budou kolonky jméno a příjmení, pod ni kolonka adresa a pod ni město a psč, rozmíštěte tak pro každý štítek tři kolonky. Následně je bude třeba nastavit, vyberete tak každou kolonku (označíte myší, aby byla v modrém rámečku, pozor ne aby se editovala) a v nabídce lišty "Nastavení kolonky" definujete "Název kolonky", pro jméno a příjmení tak zadejte "jm1", pro ulici "ulice1" pro město a psč zadejte "psc+mesto1" takto nastavte každý štítek jen vždy napište o číslo vyšší, jméno pro štítek druhý bude tak "jm2", pro třetí "jm3" můžete tak pokračovat až do 99.

Nyní už jen zbývá formulář uložit (doporučuji ukládat třeba i průbězně při práci) a program zavřít, znovu uložit a otevřít vámi takto vytvořeny formulář, program pak automaticky při otevírání detekuje, že formulář obsahuje kolonky "jm1, jm2..." a místo hromadného tisku nabídne hromadné vyplnění.
 
 
Jak vytvořit vlastní formulář, který v programu chybí?
V menu programu "Soubor" vyberte "Nová předloha", tam zvolte, že se jedná o formulář, otevřete nascanovaný a ořezaný formulář, nastavte rozměry formuláře a po kliknutí na OK můžete vkládat textová pole např. přes menu Úpravy -> Vložit text. Tyto pole můžete pak samozřejmě různě upravovat dle požadavku. 
 

Problémy s tiskem, tiskárna vyjede čistý papír.
Zkuste změnit orientaci tisku (na šířku / výšku), a přizpůsobte i vkládání formuláře do tiskárny, nenastavujte rozměr formuláře do vlastností tiskárny před tiskem (program si toto dopočitává sám), přip. zkuste nejprve tisk na čistý list A4 a pak upravte dle toho, jak na A4 vyjede, pomocí korekce tisku. 
 
 
Tiskárna odmítá tisknout nebo tisk nesedí.
V menu programu Nastavení -> Nastavení, glob korekce -> zaklikněte kolonku "Nedopočítávat formuláře na formátu A4", poté před každým tiskem nastavte ve vlastnostech tiskárny rozměr formuláře / složenky, některé nové tiskárny hlídají vložený formát papíru a tisk tak neumožní je-li nastaveno A4 jako výchozí.


Podklad se občas nevytiskne, nebo se vynechávají kolonky
Toto je způsobeno chybou ve Windows XP, doporučujeme nainstalovat záplatu Service Pack 3, která chybu následně opraví.
 

Ukousne se konec tisku u formuáře?
Podávač tiskárny neudrží papír a předčasně ukončí tisk. Změňte tisk na šířku nebo výšku, některé tiskárny nemusí umět tisknout až do kraje složenky / formuláře.
 

Dostávám hlášku : "X 24.12.2006 is not a valid date." 
Pravděpodobně máte nastaven v ovládacích panelech nestandartní zobrazování formátu data, otevřete si prosím Ovládací panely / Místní a jazykové nastavení / tlačítko Vlastní nastavení / nahoře záložka Datum / nastavte Krátký formát data na hodnotu "d.M.rrrr". Oddělovač je tečka. Poté bude pravděpodobně ještě třeba smazat soubor ve C:Windows soubor Posta2.ini, kde je chybné datum uloženo, program by pak měl najet bez chyby. 

Pro Windows Vista/7 hlášení is not a valid date:
pak-datum.jpg
Ovládací panely / Hodiny, jazyk a oblast / Místní jazykové nastavení / Vlastní nastavení tohoto formátu / nahoře Záložka Datum / Krátký formát nastavte na d.M.rrrr
 

Nesedí kolonky formuláře, jsou rozmístěny mimo kolonku formuláře podkladu?
Zkuste zkontrolovat nastavení velikosti písma v Ovládacích panelech:
WindowsXP: Ovládací panely / Obrazovka / Karta nastavení / tlačítko upřesnit /
Windows Vista/7 - Ovládací panely Vzhled a přizpůsobení Zobrazení

nastavení obrazovky aby měla hodnotu 96 dpi - resp. 100% (normální-výchozí velikost).
Rozlišení se propočítává přes tuto hodnotu a může to způsobovat problémy.
 

Ztráta registračních údajů:
Ztratili-li jste Vaše licenční údaje, napište nám email např. na adresu shop@instaluj.cz, kde Vaši licenci dohledáme a odešleme vám ji zpět. Znáte-li Vaše objednací číslo nebo číslo faktury, urychlíte tím dohledání a vyřízení licence.

 

 

Aktuality...

14.3.2013

Zrychleno načítání pravého panelu formulářů a jejich náhledů a přidány nové šablony pro Daňové přiznání 2012, Faktury s DPH 21% a 15%, Přihláška a odhláška z registru zaměstnavatelů a Přihlašovací lístek k trvalému pobytu. Aktualizace zde


28.9.2012

Přidáno dalších 35 šablon v české verzi a 11 ve slovenské, vylepšeno bylo také okno pro výběr nového formuláře aby bylo vše přehlednější.


13.2.2012

Do programu jsme přidali 29 souborů šablon včetně nového podacího archu s telefonem a v programu byla vylepšena funkce hromadného vyplňování o možnosti Firma, Telefon a Vlastní1 až 5 např. pro dobírkovou částku. 


10.1.2012

Česká pošta vydala Balík do ruky, aktualizace verze 3.6 tento formulář již obsahuje. 


8.12.2011

Verze 3.5 nově obsahuje formulář Podací lístek avizovací, dále možnost přepnout řazení adresáře (vhodné pro hromadný tisk) buď podle abecedy, nebo podle importu, zachová tak vaši zvolenou posloupnost tisku a další drobné opravy chyb.


 15.8.2011

Vydána verze 3.4 kde je přidána funkce pro nastavení hromadného vyplňování k libovolnému formuláři (pomocí názvu kolonky) a opraveny chyby nastavení profilu Moje údaje a fulltextového hledání tří profilů databází adres adresáře.


 

 2.5.2011

Verze 3.3 má opravenou chybu při vytváření obálky a nově možnost uložit podklad formuláře pro případné přepracování. Přibylo 11 nových šablon.


 22.3.2011

Verze 3.2 obsahuje opravy některých chyb předchozí verze a nové funkce o které jste si napsali jako profily databáze adresáře i odesílacích údajů, možnost nastavit datum kolonky či zaostření pozadí fomuláře pro monitor při použití velkého rozlišení podkladu pro tisk.


4.9.2010

Vydána aktualizace na verzi 3.1 s opravou importu adresáře a hromadného vyplnění archu PPL s variabilním symbolem.

 


 

03.9.2010

Zahájili jsme distribuci krabicových BOX verzí a program je také možné zakoupit v software do minuty v obchodě shop.instaluj.cz.


16.8.2010

Vyšla nová verze Pošty a kanceláře která je kompletně přepracovaná, zákazníci, kteří zakoupili program v tomto roce (od 1.1.2010) mohou přejít na tuto verzi zdarma.


 

Vyzkoušejte také program Popisovač CD/DVD pro potisk vašich oblíbených médií, DVD krabiček apod.
 
Pro zálohování a vypalování medií doporučujeme program Vypalovač CD/DVD/Blu-Ray, program zvládá vypalování i při poškození windows.


Program naleznete také v katalogu software INSTALUJ.CZ
 

instaluj.cz

 
  © 2014 PS Media s.r.o.   -  powered by redakce-online.cz