Slovenská verzia

facebook

 

 

 

 

  TIP  

pc-cleaner-vycisteni-windows-10.png


Asoftis PC Cleaner: čištění Windows

 

* vyčistí Váš počítač 
* odstraní zbytečné soubory
* vyčistí systémový registr
* zrychlí zpomalený počítač 

 
Hlavní strana >> Pomoc / podpora
 

Pomoc k programu

 

Jak nastavit uživatelský formát papíru na tiskárnách HP - Hewlett Packard
Toto nastavení najdete viz screen obrázku na záložce "Papír/kvalita" - kde se nachází "Formát" a tlačítko "Uživatelský", zde si tak můžete přednastavit rozměry složenky apod.

 

Chyba Access Violation:
V případě, že se objevuje chyba při tisku podacího lístku typu "Access Violation", stáhněte si poslední verzi tohoto programu a nainstalujte, v novějších verzích je tato chyba opravena, upgrade na novou verzi je zdarma a vámi vytvořené soubory či jiná data zůstanou zachovány (provede se upgrade programu).
 

Potřebujete přidat kolonku?
V menu klikněte na Úpravy -> Vložit text (ctrl+t), vložte libovolný text a klikněte na tlačítko "OK", na formulář se vloží nová kolonka, kterou si můžete pak libovolně umístit a upravit. 
 
 
Štítky a jak na ně?
Tisk štítku přímo v programu naprogramován není, byla by tu ale možnost, a to udělat vlastní šablonu, ideální je pokud máte arch samolepících štítků, zvýraznit jejich okraje třeba černyý fixem, pak tento arch nascanovat (nebo podklad vyrobit v nějakém grafickém editoru) a v menu programu zvolíte Soubor - Nová předloha - do podkladu vložíte nascenovaný formulář, nastavíte rozměr, např. formát A4 tedy 210x297, orientace na výšku a potvrdíte ok. Vznikne tak nový prazdný formulář s podkladem.

Nyní můžete přidat kolonky a to pomocí ikonky Vložit text v hlavní nabídce, kolonky-políčka rozmístěte pak pro každý štítek tam, kde budete chtít vyplňovat nějaký údaj, např. pro jeden štítek budou kolonky jméno a příjmení, pod ni kolonka adresa a pod ni město a psč, rozmíštěte tak pro každý štítek tři kolonky. Následně je bude třeba nastavit, vyberete tak každou kolonku (označíte myší, aby byla v modrém rámečku, pozor ne aby se editovala) a v nabídce lišty "Nastavení kolonky" definujete "Název kolonky", pro jméno a příjmení tak zadejte "jm1", pro ulici "ulice1" pro město a psč zadejte "psc+mesto1" takto nastavte každý štítek jen vždy napište o číslo vyšší, jméno pro štítek druhý bude tak "jm2", pro třetí "jm3" můžete tak pokračovat až do 99.

Nyní už jen zbývá formulář uložit (doporučuji ukládat třeba i průbězně při práci) a program zavřít, znovu uložit a otevřít vámi takto vytvořeny formulář, program pak automaticky při otevírání detekuje, že formulář obsahuje kolonky "jm1, jm2..." a místo hromadného tisku nabídne hromadné vyplnění.
 
 
Jak vytvořit vlastní formulář, který v programu chybí?
V menu programu "Soubor" vyberte "Nová předloha", tam zvolte, že se jedná o formulář, otevřete nascanovaný a ořezaný formulář, nastavte rozměry formuláře a po kliknutí na OK můžete vkládat textová pole např. přes menu Úpravy -> Vložit text. Tyto pole můžete pak samozřejmě různě upravovat dle požadavku. 
 

Problémy s tiskem, tiskárna vyjede čistý papír.
Zkuste změnit orientaci tisku (na šířku / výšku), a přizpůsobte i vkládání formuláře do tiskárny, nenastavujte rozměr formuláře do vlastností tiskárny před tiskem (program si toto dopočitává sám), přip. zkuste nejprve tisk na čistý list A4 a pak upravte dle toho, jak na A4 vyjede, pomocí korekce tisku. 
 
 
Tiskárna odmítá tisknout nebo tisk nesedí.
V menu programu Nastavení -> Nastavení, glob korekce -> zaklikněte kolonku "Nedopočítávat formuláře na formátu A4", poté před každým tiskem nastavte ve vlastnostech tiskárny rozměr formuláře / složenky, některé nové tiskárny hlídají vložený formát papíru a tisk tak neumožní je-li nastaveno A4 jako výchozí.


Podklad se občas nevytiskne, nebo se vynechávají kolonky
Toto je způsobeno chybou ve Windows XP, doporučujeme nainstalovat záplatu Service Pack 3, která chybu následně opraví.
 

Ukousne se konec tisku u formuáře?
Podávač tiskárny neudrží papír a předčasně ukončí tisk. Změňte tisk na šířku nebo výšku, některé tiskárny nemusí umět tisknout až do kraje složenky / formuláře.
 

Dostávám hlášku : "X 24.12.2006 is not a valid date." 
Pravděpodobně máte nastaven v ovládacích panelech nestandartní zobrazování formátu data, otevřete si prosím Ovládací panely / Místní a jazykové nastavení / tlačítko Vlastní nastavení / nahoře záložka Datum / nastavte Krátký formát data na hodnotu "d.M.rrrr". Oddělovač je tečka. Poté bude pravděpodobně ještě třeba smazat soubor ve C:Windows soubor Posta2.ini, kde je chybné datum uloženo, program by pak měl najet bez chyby. 

Pro Windows Vista/7 hlášení is not a valid date:
pak-datum.jpg
Ovládací panely / Hodiny, jazyk a oblast / Místní jazykové nastavení / Vlastní nastavení tohoto formátu / nahoře Záložka Datum / Krátký formát nastavte na d.M.rrrr
 

Nesedí kolonky formuláře, jsou rozmístěny mimo kolonku formuláře podkladu?
Zkuste zkontrolovat nastavení velikosti písma v Ovládacích panelech:
WindowsXP: Ovládací panely / Obrazovka / Karta nastavení / tlačítko upřesnit /
Windows Vista/7 - Ovládací panely Vzhled a přizpůsobení Zobrazení

nastavení obrazovky aby měla hodnotu 96 dpi - resp. 100% (normální-výchozí velikost).
Rozlišení se propočítává přes tuto hodnotu a může to způsobovat problémy.

 

Program nejde spustit po vložení registračního čísla.
Z účtu správce program funguje správně, z účtu uživatele nutno spustit jako správce.
 

Ztráta registračních údajů:
Ztratili-li jste Vaše licenční údaje, napište nám email např. na adresu shop@instaluj.cz, kde Vaši licenci dohledáme a odešleme vám ji zpět. Znáte-li Vaše objednací číslo nebo číslo faktury, urychlíte tím dohledání a vyřízení licence.

 

 
  © 2018 PS Media s.r.o.   -  powered by redakce-online.cz